• Konkurs „Graj w dziedzictwo”

      Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Instytut Dziedzictwa zapraszają uczniów w wieku od 7 do 19 lat do udziału w Konkursie na fotoreportaż lub film z prac nad przygotowaniem i przeprowadzeniem gry terenowej „Graj w dziedzictwo”. Termin nadsyłania prac upływa 10 listopada 2011r.
      Bliższe informacje na stronie: http://www.ceo.org.pl/portal/grajwdziedzictwo

      Organizatorzy i temat
      Konkurs Graj w dziedzictwo organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W 2011 roku, szczególnym dla Polski, która tym razem będzie gospodarzem Europejskiego Forum Dziedzictwa, tematem przewodnim są KAMIENIE MILOWE. W porównaniu z tematami z lat ubiegłych – zabytkami techniki i zabytkami militarnymi – jest on o wiele szerszy i daje niemal nieograniczone pole do popisu.
       
      Kamienie milowe
      Kamienie milowe, inaczej mówiąc – epokowe wydarzenia – to w dziejach Polski np. Unia Lubelska, Bitwa Warszawska czy Konstytucja 3 maja. W skali lokalnych społeczności może to być każde wydarzenie lub proces (czasami wywołany przez konkretną osobę), który w znaczący sposób wpłynął na zmianę sposobu myślenia ludzi i jakości życia.
       
      Wybór tematu
      Zespół, który będzie przygotowywał pracę konkursową (informacje na temat tworzenia zespołu TUTAJ) na początku ustala jej temat. Warto temu poświęcić więcej czasu, żeby w połowie wszystkiego nie zmieniać. Dobry temat to taki, którego zgłębienie nauczy twórców i uczestników gry czegoś nowego, zwróci ich uwagę na wyjątkowość lokalnego dziedzictwa. Trafność wyboru tematu, jego mądre i zwięzłe uzasadnienie oraz dobór obiektów i osób przywołanych w grze będą punktowane w kategorii „wartość edukacyjna”. Przykłady kamieni milowych z różnych epok i sposoby uzasadnienia zamieściliśmy w zakładce „Wybór tematu z uzasadnieniem” w rozdziale „Działania krok po kroku”.
       
      Rejestracja
      Kiedy zespół okrzepnie, temat zostanie wybrany i zaakceptowany, pora zaplanować działania, również w czasie, i podzielić się nimi (więcej: TUTAJ). Na tym etapie można się już zarejestrować w konkursie wysyłając zgłoszenie do CEO. Najpierw trzeba uważnie przeczytać regulamin i załączone do niego oświadczenie, a następnie wypełnić formularz zgłoszenia zamieszczony TUTAJ. Prace wysłane bez uprzedniej rejestracji i podpisanego oświadczenia nie wezmą udziału w konkursie.
       
      Opracowanie scenariusza gry
      Zarejestrowany w konkursie zespół opracowuje scenariusz gry terenowej nawiązującej do wybranego tematu. Zasady tworzenia gier, wskazówki i gotowe gry można znaleźć w zakładce „Opracowanie scenariusza gry”. Ten etap będzie punktowany w kategorii „wartość edukacyjna”.
    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

      Zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00.

      list Pani Kurator

      Szanowni Państwo
      Dyrektorzy, Nauczyciele,
      Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych
      Dolnego Śląska.


      Dobiega końca rok szkolny 2010/2011. Rok wytężonej, nierzadko trudnej pracy,ale jednocześnie obfitujący w wiele sukcesów i pięknych wydarzeń. Szkoła jaką wspólnie tworzymy jest dla młodych Dolnoślązaków gwarancją kontynuacji edukacji w wymarzonych szkołach i uczelniach, a w ślad za tym lepszej przyszłości. Dzisiaj za efekty tej pracy, rzetelność, sumienność, konsekwencję i zaangażowanie oraz życzliwość dla Uczniów serdecznie Państwu dziękuję i życzę, by nadchodzące wakacje były czasem wytchnienia i efektywnego wypoczynku, który pozwoli nabrać sił i dostarczy zapału na kolejny rok szkolny.


      Drodzy Uczniowie

      Wkrótce otrzymacie świadectwa i rozpoczną się wakacje. Wydarzenia minionego roku szkolnego przekonały mnie, jak wielu z Was docenia wartość edukacji i wie jak umiejętnie wykorzystać szansę, którą stawia przed Wami szkoła. Wraz z Wami cieszę się ze wszystkich osiągnięć i sukcesów. Teraz przed Wami dwa miesiące odpoczynku od obowiązków szkolnych. Pamiętajcie jednocześnie, ze okres ten sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom i niebezpieczeństwom. Bądźcie więc czujni i ostrożni. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych. Życzę Wam, aby były to wymarzone wakacje, pełne słońca, pięknych przygód i niezapomnianych wrażeń. Radosnych i uśmiechniętych oczekuję Was we wrześniu. Do zobaczenia.

       

        Dolnośląski Kurator Oświaty
      Beata Pawłowicz

       

    • Konkursy 2010/2011

       

      l.p.

      Nazwa konkursu

      Etap

      Miejsce

      Opiekun

      1

      Mitologiczny

      Gminny

      Powiatowy

      I

      V

      K. Garyga

      2

      zDolny Ślązaczek

      Wojewódzki

      Finał

      E. Komarzyńska

      W. Sojecka

      3

      Matematyczny

      „ Wesołe myślenie”

      Powiatowy

      II

      h. Sobiech

      4

      Matematyczny Mat

      Krajowy

      V, VI, XII

      E. Komarzyńska

      5

      Matematyczny

      „Mistrz rachunku”

      Gminny

      Powiatowy

      I,

      IV

      E. Komarzyńska

      6

      Matematyczny

      „Potęga”

      Gminny

      Powiatowy

      I

      IV

      E. Komarzyńska

      7

      Recytatorski

      Gminny

      I

      K. Garyga

      8

      „Chcemy być zdrowi”

      Gminny

      I, IV

      W. Sojecka

      9

      Baśniowy

      Powiatowy

      III

      K. Garyga

      10

      „Złote pióro”

      Powiatowy

      IV

      A. Szymanowska

      11

      Ortograficzny

      Gminny

      II

      A. Szymanowska

      12

      Śpiewanie kolęd

      Powiatowy

      I, II

      s. Nulla

      13

      Tenis stołowy

      Powiatowy

      wojewódzki

      I

      II

      H. Kiewra

      14

      Koszykówka dziewcząt

      Gminny

      powiatowy

      I

      II

      H. Kiewra

      15

      Biegi na orientację

      wojewódzki

      II

      H. Kiewra

      16

      Mini siatkówka dziewcząt

      Gminny

      I

      H. Kiewra

      17

      Mini siatkówka chłopców

      gminny

      I

      H. Kiewra

      18

      Jasełka

      gminny

      I

      s. Nulla

      19

      Wiedzy o Janie Pawle II

      krajowy

      X

      s. Nulla

       

       

    • Uroczyste obchody beatyfikacji Jana Pawła II w Psarach

       

      Szkoła Podstawowa w Psarach imienia Jana Pawła II uroczyście obchodziła nadchodzącą beatyfikację swojego patrona.

                  21 marca 2011 roku uczniowie klas 4-6 wraz z opiekunami pojechali do kina na film dokumentalny „Jan Paweł II. Szukałem was…”, który przypomniał wiele ciekawych wydarzeń z życia Papieża, jak również przytoczył wypowiedzi i opinie znanych osób o Ojcu Świętym.

      Kolejnym punktem projektu były konkursy dotyczące wiedzy o Janie Pawle II dla klas 1-3 i 4-6 oraz konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Kim dla mnie jest Jan Paweł II?”.

      16 kwietnia 2011 roku w sobotę zorganizowana została konferencja dla rodziców, na którą przybyli też zaproszeni goście z lokalnych władz. Rozpoczęła się ona występem dzieci – montażem słowno – muzycznym „Miłość mi wszysto wyjaśniła”. Następnie ksiądz proboszcz magister Adam Prażak wygłosił wykład na temat „Katechizm Jana Pawła II”, który każdego słuchacza nakłonił do  indywidualnych przemyśleń. Na koniec wyświetlono zwycięskie prezentacje  multimedialne naszych uczniów. Całe przedsięwzięcie było bardzo udane, zaowocowało rozmowami na temat przemyśleń o Janie Pawle II, które możliwe były do przeprowadzenia  podczas przerwy i poczęstunku, a także po wykładzie księdza proboszcza.

      Ostatnim punktem projektu były rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzone zostały przez braci diakonów z zakonu franciszkanów z Wrocławia. Ideą przewodnią tych spotkań było życie i posłannictwo Karola Wojtyły jako człowieka, kapłana, turysty, wzoru do naśladowania, a także Jego słowa: „Miejcie odwagę sięgać po wiele”, które dla naszej społeczności są szczególnie ważne, bo staramy się je wdrażać w codziennym życiu szkoły.

                  Dnia 1 maja 2011 roku Ojciec Święty Jan Paweł II został beatyfikowany w Rzymie i uznany błogosławionym. Naszą radość  i wdzięczność wyraziliśmy na apelu w dniu 11 maja, podczas którego dziękowaliśmy, że mamy takiego wspaniałego patrona i możemy się na nim wzorować. 

    • Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

      29 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II w ramach ogólnopolskich olimpiad organizowanych przez firmę Olimpus w Warszawie. Pani dyrektor E. Komarzyńska przywitała uroczyscie uczestników w odświętnie przygotowanej sali. natomiast s. nulla - nasza katechetka zainicjowała modlitwę, prosząc o wstawiennictwo Jana Pawła II. Atmosfera była podniosła, a uczniowie byli skupieni i przejęci. pytania okazały się niezbyt trudne, aczkolwiek należało wykazać się szeroką wiedzą o zyciu i działalności Jana Pawła II.

       

    • KONKURS MITOLOGICZNY!!!

      KONKURS MITOLOGICZNY PRZEZNACZONY JEST DLA KLASY PIĄTEJ.

      ZAKRES TEMATYCZNY: MITOLOGIA GRECKA

      LEKTURY:

      1. Jan Parandowski „Przygody Odyseusza”

      2. Jan Parandowski „Mitologia”

      3. Władysław Kopaliński „Słownik mitów i tradycji kultury”

       

       

    • Konkurs Baśniowy

       Spis lektur do Konkursu Baśniowego:

      J. Ch. Andersen: Baśnie. Wydanie z ilustracjami J.M. Szancera: Świniopas, Dzielny

      ołowiany Żołnierzyk, Pięć ziarnek grochu, Księżniczka na ziarnku grochu, Stokrotka,

      Słowik, Calineczka, Nowe szaty cesarza, Dzikie łabędzie, Dziewczynka z zapałkami,

      Brzydkie kaczątko, Królowa Śniegu, Bałwan na śniegu.

       W. i J. Grimm: Baśnie: Stoliczku, nakryj się! Sześciu zawsze sobie radę da, Pani

      Zamieć, Śnieżka.

       Ch. Perrault: Bajki: Śpiącą królewna, Kopciuszek, Kot w butach, Wróżki.

       J. Brzechwa: Akademia Pana Kleksa

       C. Collodi: Pinokio

       Baśnie polskie: Szewczyk Dratewka. Kwiat paproci.

    • KONKURS MIX HISTORYCZNY- 10-03-2011 r. - opiekun Iwona Abi Issa

      10 marca 2011 roku odbedzie się ogólnopolski konkurs historyczny dla klas 4-6, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. KAŻDY UCZESTNIK KONKURSU wpłaca wpisowe w wysokości 8 zł 

      - Termin zgłoszenia szkoły do konkursu: 16-02-2011 r.  

      - Dopuszcza się zmianę terminu przeprowadzenia testu pod warunkiem, iż odbędzie się on między 07-03-2011 r. a 10-03-2011 r.

      - Termin odesłania wypełnionych przez uczniów testów konkursowych i dokonania wpłaty: 11-03-2011 r.

      - Termin przekazania wyników konkursów: 27-04-2011 r.

      Opłaty:
      Rodzic ucznia deklarującego udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 8,00 zł. Szkolny organizator konkursu wpłaca z zebranych pieniędzy na konto CES:
      Organizator informuje, że zebrane pieniądze przeznacza na nagrody, organizację konkursu oraz na pomoc charytatywną dla dzieci z rodzin najuboższych ze szkół współpracujących z Centrum Edukacji Szkolnej.


       

    • Ferie w Szkole Podstawowej w Psarach

      Ferie w Szkole Podstawowej w Psarach

      Data Temat Godz Odpow
      14.02.11 Zajęcia paladtyczno-sportowe kl. 0-3 9:00-13:00 H. Sobiech;I. Duda
      15.02.11 Zajęcia paladtyczno-sportowe kl. 0-3 9:00-13:00 A. Szymanowska; B. Wojtaś
      15.02.11 Warsztaty "Sprawne ręce" kl. 4-6 9:00-13:00 K. Garyga
      16.02.11 Wycieczka na lodowisko do Trzebnicy i Muzeum w Marcinowie 10:00-14:15 S. Księżarczyk; E. Komarzyńska
      24.02.11 Zajęcia sportowe kl. 4-6 9:00-13:00 H. Kiewra

       

    • Spotkanie

      10 lutego 2011 r. odbyło się  pierwsze spotkanie w ramach projektu pt. "O mojej ulicy, miescie i okolicy". Temat spotkania - "Wszystko o wielkim miescie". Uczniowie z kl. 0-3 uczestniczyli w pokazie multimedialnym oraz wykonali makiety miast.

       Zdjęcia do obejrzenia w galerii:)

    • Aktualne informacje bezpośrednio na adres e-mail Rodziców uczniów klasy V

      27.01.2011

      Od dnia 27 stycznia Rodzice uczniów klasy piątej będą mogli otrzymywać aktualne  informacje o wynikach w nauce swoich dzieci, zachowaniu, a także inne ogłoszenia. 

      Informacje otrzymają Rodzice, którzy podali swój adres e-mail - wychowawczyni Iwonie Abi Issa.


       

    • I miejsce w przeglądzie jasełek

      22 stycznia 2011 r. w świetlicy w Szymanowie odbył się przegląd 'jasełek'. Udział brały wszystkie szkoły z Gminy Wisznia Mała. Nasza Szkoła zdobyła I miejsce

      Gratulacje dla zwycięzców i opiekunki - siostry Nulli!

    • Akcja "Złotówka dla Św. Mikołaja"

      W ostatnim tygodniu listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Psarach z entuzjazmem przystąpili do udziału w akcji charytatywnej 'Złotówka dla Św. Mikołaja' organizowanej przez Caritas Archidecezji Wrocławskiej.

       Akcja ta ma na celu niesienie pomocy dzieciom, które znajdują się w trudnych warunkach życiowych, poprzez ofiarowanie im zabawek i słodyczy z okazji 'Św. Mikołaja' i Świąt Bożego Narodzenia.

       Na lekcjach religi uczniowie przygotowali się duchowo do udziału w tej jakże ważnej inicjatywie. Wychowawcy i rodzice chętniej wspierali, sami dając przykład zaangażowania.

      7 grudnia 2010 odbył się apel, kończący całą akcję z udziałem Św. Mikołaja. Dzieci przygotowały także inscenizacje, a śpiew rozbrzmiewał w całej szkole.

      Nie brakowało wielu radosnych akcentów i niespodzianek.

    • Pierwszy bal charytatywny na rzecz naszej szkoły:)

      20 listopada 2010 r. odbył się Pierwszy Bal Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej w Psarach im. Jana Pawła II. Była to inicjatywa rodziców, którą pokierowały p. Aneta Leszczyszyn oraz p. Aneta Fedunkiw wraz z rodzinami.

    • Uroczyste otwarcie "Placu zabaw"

      18.11.2010 r. o godz 9.00 odbędzie się uroczystość otwarcia placu zabaw z udziałem władz Gminy.

    • We wtorek, 19.10.2010 r. uczniowie klasy VI brali udział w ogólnopolskim konkursie interdyscyplinarnym zDolny Ślązaczek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

    • 15.10.2010 r. w naszej Szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszaka. Na uroczystość  przybyli Rodzice, swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Gminy Wisznia Mała - wójt Stanisław Moik i Jakub Bronowicki, kierwonik SAPO pani Małgorzata Kryczka. Pierwszoklasiści zaprezentowali się wyjątkowo, każdy uczeń brał udział w programie artystycznym przygotowanym przez wych. Iwonę Dudę. Otrzymali też słodkości, a koledzy i koleżanki z klasy VI otoczyli ich swoją opieką.

      Zdjęcia można obejrzeć w galerii Pasowanie na Pierwszoklasistę

    • Sprawozdanie z realizacji projektu Podróż po krajach Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Psarach im. Jana Pawła II

       

      27 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej w Psarach im. Jana Pawła II odbyła się wystawa poświęcona VI rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wystawa była  wynikiem realizacji projektu w klasach 4-6.  Dziełem autorskim uczniów, którzy w osobliwy sposób przedstawili kolejne kraje unijnie. Koordynatorem  projektu  była Iwona Abi Issa.

      Na uroczystości gościli przedstawiciele Samorządu Gminy Wisznia Mała, wójtowie Stanisław Moik oraz Jakub Bronowicki, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Mariola Blecharczyk – partner projektu, przedstawiciele miejscowych firm  oraz Rodzice. 

      Wystawa rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej, następnie uczniowie klasy piątej przedstawili prezentację multimedialną poświęconą historii Unii Europejskiej. Przecięcia wstęgi, otwierającej wystawę, dokonali: dyrektor szkoły Elżbieta Komarzyńska oraz wójtowie. Radosną pieśnią Europo witaj nam rozpoczęto  prezentowanie prac. Uczennica klasy szóstej Aleksandra Telesiewicz, pełniąc rolę przewodnika, oprowadziła zebranych gości po kolejnych krajach Unii. Na koniec każdy zwiedzający mógł oddać głos na pracę, która go zachwyciła, a wybór był bardzo trudny, gdyż uczniowie kreatywnie podeszli do projektu. Na szczególną uwagę zasługiwały osobliwości każdego z prezentowanych krajów, po których rozpoznawalny jest w świecie. Najlepiej zostały ocenione: Cypr, Wielka Brytania, Szwecja, Grecja. Było też wiele wyróżnień.

      Po uczcie duchowej zwiedzającym zaproponowano rozkoszowanie się pysznym ciastem, przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy czwartej: R. Nowak,  U. Klemczyńskiej, K. Mazur, A. Leszczyszyn, A. Szewczyk, B. Marut.

      Szczególne podziękowania składamy sponsorom naszego projektu. Są to:  Biuro Rachunkowe MK S.C, FUH- ART- BUD Telesiewicz Artur, Zakład Stolarski Sterkowicz Andrzej, Baby Maxx Psary, LechPol Lech Modzelewski, Hadpol  Sklep Spożywczo-Przemysłowy Paweł Hadała Psary.

       Impreza pokazała, że nauka poprzez zabawę daje wspaniałe efekty zarówno w sferze dydaktycznej jak i wychowawczej.
       

      Podsumowując zaobserwowałam, jak i wszyscy nauczyciele , że nasi uczniowie potrafią wspaniale pracować w grupie. W taką pracę angażują się nie tylko uczniowie zdolni ale także i słabsi, co bardzo integruje zespoły klasowe. Ponadto oczekiwaliśmy krótkich prezentacji a otrzymaliśmy wspaniały program artystyczny. Wiemy również, że z większym zainteresowaniem i świadomością nasze dzieci będą teraz śledzić wydarzenia dotyczące związków Polski i Unii.

       

      Zdjęcia dostępne w galerii Kraje Unii Europejskiej

    • Wystawa pt: "Podróż po krajach Unii Europejskiej"

       

      1.05.2004 r. Polska wraz z innymi 9 krajami została przyjęta w poczet członków Unii Europejskiej. Z  okazji zbliżającej się rocznicy przystapienia do UE przygotowujemy  wystawę  pt. Podróż po krajach Unii Europejskiej, która odbędzie się 27 kwietnia 2010 r.  Wystawa jest  wynikiem realizacji projektu w klasach 4-6.  Jest dziełem autorskim uczniów, którzy w osobliwy sposób przedstawiają kolejne kraje unijnie.

      Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa  w naszej Szkole na otwarciu wystawy w tym dniu o godzinie 10.00 (sala gimnastyczna).

      Koordynator projektu: Iwona Abi issa

    • Wyniki konkursu "Wiosna w ogrodzie" kl. 4-5

      Laureaci konkursu:

      Klasa V

      I miejsce – Natalia Wojtaś

      II miejsce – Ewelina Jabłońska, Agata Ligas

      III miejsce – Brygida Dębowska

       

      Klasa IV

      I miejsce -  Iza Kamaj

      II miejsce – Jan Ciesla, Małgorzata Fronc, Hania Pałka,

      III miejsce - Paulina Stoga, Natalia Grabarczyk, Kamila Grabarczyk, Natalia Czubala, Wiktoria Marut

    strona:

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Psarach
      Główna 40
    • tel. 071 3878692
      NIP: 9151605007
      Reg. 001181191

    Galeria zdjęć