Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2024/2025
zDolnyŚlązak -etap wojewódzki
Aleksander Karwatka z 5a uzyskał tytuł laureata zDolnegoŚlązaka z historii.
Alicja Suwaj z klasy 7a finalistka etapu wojewódzkiego zDolnegoŚlązaka z matematyki.
Heena Mendocha z kl 8 finalistka etapu wojewódzkiego zDolnegoŚlązaka z chemii.
!
Aleksandra Jędrzejewska zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursy informatycznego Instalogik
Małgorzata Penar zakwalifikowała się do finału konkursu lingwistyki matematycznej Wieża Babel.
GRATULUJEMY I KIBICUJEMY W FINALE. !!
Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2023/2024
Jakub Szewczyk - finalista Maratonu Matematycznego
Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego zDolnegoŚlązaka
Jakub Szewczyk - chemia
Jakub Penar - biologia i historia
Więcej wyników w zakładce Konkursy i Osiągnięcia/ Osiągnięcia uczniów w konkursach
Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2022/2022
Marcin Maure - laureat zDolnego Ślązaka z języka angielskiego
Kacper Pokora II miejsce w XVI edycji konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w XX wieku”
Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021
Zuzanna Krawczyk – Laureatka Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zdolny Ślązak”
Michał Maure – laureat Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zdolny Ślązak”
Hania Kostecka - Laureatką XVII Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek z j. polskiego.
Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019
Maja Sajkowska - Finalistka XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek
Vanessa Domeradzka - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem: "Skąd pochodzimy?", "Kim jetseśmy?", "Dokąd zmierzamy?"
Na prośbę Dyrektora GOPS w Wisznii Małej zapraszamy rodziców uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z terenu naszej gminy do wypełnienia formularza ankiety badania dot. potrzeb rodziców w zakresie utworzenia placówki wsparcia dla dzieci i młodzieży działającej na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Realizacja tego badania jest zasadna i wynika z potrzeb Gminy Wisznia Mała, która rozważa utworzenie takiej placówki. Placówka ma działać w formie podwórkowej opartej na pedagogice podwórkowej i pracy pedagogów podwórkowych (streetworking) w środowisku przebywania osób małoletnich. Celem prowadzenia placówki wsparcia dziennego w formie podwórkowej jest wsparcie rodziny w zakresie opieki i wychowania dziecka, w szczególności poprzez działania animacyjne i socjoterapeutyczne, w tym profilaktykę zachowań problemowych i uzależnień oraz wsparcie ich prawidłowego rozwoju.
Badanie ankietowe trwa do 20 maja br. i jest oparte na anonimowej ankiecie kierowanej do rodziców uczniów szkół podstawowych (nie są zbierane i przetwarzane e-maile osób wypełniających ankiety).
Link do ankiety: https://forms.gle/C9bXmJBucum2f4VJ8
Zachęcamy do udziału w warsztach dla osób dorosłych zorganizowanych przez GOPS. UWAGA zapisy!!
Zgodnie z aplelem naszego patrona "Miejscie odwagę sięgać po wiele", zachęcamy uczniów do udziału w wykładach Uniwersytetu Młodzieżowego.
W załączonej ulotce można znależć informacje od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Trzebnicy na temat bakterii Logionella.
Uprzejmie informujemy, iż w tym roku rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej odbędzie się poprzez system elektroniczny.
LINKI DO REJESTRACJI KANDYDATÓW BĘDĄ AKTYWNE OD 9 MARCA GODZ. 8:00 do 22 MARCA DO 15:00.
Po uzupełnieniu WNIOSKU, należy wydrukować dokumentację (wniosek wraz z załącznikami) i złożyć w sekretariacie placówki PIERWSZEGO WYBORU.
W razie pytań i kłopotów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
1. Zarządzenie Wójta nr 9/2024 w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym przy wsparciu systemu elektronicznego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wisznia Mała na rok szkolny 2024/2025.
2. Zarządzenie Wójta nr 10/2024 w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym przy wsparciu systemu elektronicznego do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wisznia Mała na rok szkolny 2024/2025.
3. Zarządznie Dyrektora w sprawie przeprowadzenia rekrutacji do oddziału przedszkolengo oraz klasy pierwszej Szkoł Podsatawowej im. Jana Pawła II w Psarach na rok szkolny 2024/2025.
4. Regulamin rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Posatawowej im. Jana Pawła II w Psarach na rok szkolny 2024/2025.
5. Regulamin rekrutacji do oddziału przedszkolnego Szkoły Podsatawowej im. Jana Pawła II w Psarach na rok szkolny 2024/2025.
Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. W tym roku będziemy celebrować go pod hasłem „Woda dla pokoju”
W ramach bezpłatnej współpracy zapraszamy uczniów placówki na nieodpłatne zajęcia organizowane przez Uniwersytet Młodzieżowy. Lekcje zostaną zrealizowane online z wykorzystaniem platformy elektronicznej w godzinach popołudniowych. Zajęcia rozpoczynają się od 15 marca 2024 – a pilotażowy program będzie realizowany przez przez 3 miesiące. Każda lekcja będzie trwała około 45 minut.
Link do transmisji na żywo zajęć zostanie udostępniony koordynatorowi szkolemu, którym jest p. Aneta Szostek. Lekcje z prawa będą odbywać się we wtorki, z psychologii w środy, a nauk medycznych w czwartki. Materiały zostaną udostępnione do ponownego obejrzenia. Ramowy program zajęć mogą Państwo sprawdzić na stronie https://uniwersytetmlodziezowy.edu.pl/ w zakładce współpraca. Chętnych prosimy o zgłaszanie do koodrynatora przez dziennik elektorniczny.
Harmonogram i tematykę zajęć można znaleźć na stronie: Szkoły i Placówki Oświatowe - Uniwersytet Młodzieżowy (uniwersytetmlodziezowy.edu.pl)
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Eliminacjach do XVIII Mistrzostw Polsku w Sudoku oraz XXVII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.
Eliminacje do Sudoku odbędą się w niedzielę, 10 marca o godzinie 12:00. Potrwają 120 minut.
Dwa tygodnie później, w niedzielę, 24 marca, również o godzinie 12:00 wystartują Eliminacje do Łamigłówek. Podobnie, na rozwiązanie zadań będzie 120 minut.
Na naszej stronie internetowej pojawiły się instrukcje i przykłady zadań eliminacyjnych do XVIII Mistrzostw Polski w Sudoku. Chroniony hasłem plik z zadaniami umieścimy na około 12 godziny przed starem zawodów. Hasło umożliwiające otwarcie pliku zostanie opublikowane w momencie startu eliminacji, 10 marca o godzinie 12:00 w sekcji Zawody Online. Tam również pojawi się formularz odpowiedzi umożliwiający wielokrotne przesyłanie odpowiedzi do zadań. Liczy się tylko ostatnia, przesłana w regulaminowym czasie, wersja formularza. Przed wysłaniem rozwiązań prosimy o upewnienie się czy w dalszym ciągu są Państwo zalogowani na stronie. Zawody potrwają dokładnie 2 godziny.Zachęcamy do pobrania pliku z zadaniami przed startem zawodów, aby później nie tracić cennego czasu.
W razie problemów technicznych, w uzasadnionych przypadkach, będziemy akceptować odpowiedzi wysłane na adres info@sfinks.org.pl.
40 najlepszych zawodników zostanie zakwalifikowanych do wielkiego finału, który odbędzie się w maju w Warszawie w Instytucie Lotnictwa.
A wszystkim entuzjastom łamania głowy, przypominamy, że możecie przekazać 1,5% podatku na Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnjej SFINKS (KRS: 0000381236). To właśnie dzięki Waszym wpłatom możemy organizować nasze Mistrzostwa.
Powodzenia!
FUNDACJA SFINKS
Nasza szkoła bierze udział w programie "Razem łatwiej', skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych, czy też kryzysu psychicznego. Ze wsparcia skorzystać mogą również rodzice i opiekunowie dzieci, które tej pomocy potrzebują. Pomoc jest bezpłatna.
Na stronie szkoły w zakładce Pracownicy - Dyrekcja opublikowane zostały godziny dostępności dla rodziców. Prosimy sie z nimi zapoznać i przez sekretariat umawiać się na spotkania w tym czasie.
REGULAMIN V POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „Święta Jadwiga Śląska – patronka budowanych kościołów”
1. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Kuźniczysku ul. Kuźnicza 1 tel. (+71) 3127140
2. Koordynator konkursu: Małgorzata Noszczyk malgorzatanoszczyk@op.pl 3.
Cele konkursu: - poznanie życia św. Jadwigi i jej działalności, - rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.
4. Przedmiot konkursu: - praca plastyczna płaska zgodna z tematem konkursu.
5. Technika wykonania prac: - rysunek, grafika, malarstwo
6. Format pracy: A 3 – bez oprawy
7.Na odwrocie pracy należy umieścić następujące dane: - tytuł pracy, - imię i nazwisko, - klasa, - nazwa i adres placówki, - nauczyciel, pod opieką którego została wykonana praca, - tel. kontaktowy.
8. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII
9. Uczestnik konkursu wykonuje prace indywidualnie. Każda placówka może wytypować do udziału w konkursie maksymalnie 3 prace. W szkołach o większej ilości oddziałów jednego poziomu, dopuszcza się 5 prac.
10. Ocenie będą podlegały: - zgodność z tematem, - pomysłowość i oryginalność przekazu treści, - ogólne wrażenie artystyczne (estetyka).
11. Prace należy dostarczać do 01.03.2024 roku na adres: Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej Kuźniczysko, ul. Kuźnicza 1 55-100 Trzebnica
12. Oceny prac dokona obiektywne jury powołane przez organizatorów.
13. Ogłoszenie wyników planowane jest na dzień 08.03.2024 roku. Nauczyciele, pod opieką których wykonane zostały nagrodzone prace, poinformowani zostaną telefonicznie.
14. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie przez rodzica zgody na przetwarzanie danych osobowych i dołączenie do wysłanej pracy.
15. Organizatorzy konkursu nie zwracają autorom ich prac konkursowych.
Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej szkoły:
https://spkuzniczysko.edupage.org/a/konkursy
Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej
Zgłoszenia przez dzienik przyjmuje Aneta Szostek
Memoriał Urszuli Marciniak zgłoszenia do 10 stycznia, eliminacje szkolne - 11.stycznia PILNE!!!!
XV Konkurs Matematycznego Origami "Żuraw" zgłoszenia chętnych do 12 stycznia, prace do oddania do 7 marca
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - zgłoszenia do 31 stycznia,
Konkurs Logicznego Myślenia - zgłoszenia do 18 lutego, konkurs odbędzie się 12-03-2024 r. (wtorek)
JAKUB SZEWCZYK I JAKUB PENAR uczniowie klasy 8 zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego zDolnegoŚlązaka GRATULIEJEMY !!!
Jakub Szewczyk - chemia
Jakub Penar - biologia i historia
Uczniowie klasy ósmej w ramach współpracy kampanii BohaterON – włącz historię! wzięli udział w projekcie „Bombka z Memmingen”. Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Lekcja przybliżyła uczniom historię Świąt Bożego Narodzenia w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen. Młodzież wykonała kopię bombki, którą Aureliusz Dembiński zrobił w obozie jenieckim w Memmingen w grudniu 1944 r. i powiesili ją na choince.
Termin składania ofert mija 29 grudnia 2023r. o godzinie 12:00.