Szanowni Państwo, w naszej szkole w najbliższy poniedziałek o 17.30 odbędzie się bezpłatna lekcja szybkiego czytania organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Biegłych Czytelników "Sowa". Aby wziąć w niej udział, należy zarezerwować sobie miejsca smsem na numer 504 226 481. Zapraszamy wszystkich chętnych. Dzieci przychodzą z Rodzicami. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
|
Wybrane dni wolne
|
02.01.2017 r.; 02.05.2017 r.; 16.06.2017 r. |
|---|---|
| Ferie zimowe | 13-26 luty 2017 r. |
| Przerwa świąteczna | 23.12.2016 r. - 02.01.2017 r. |
| Wiosenna przerwa świąteczna | 13-18.04.2017 r. |

Uwaga!
Zadania adwentowe z bibliotecznego kalendarza adwentowego będą umieszczone w gablocie przy bibliotece (zadań nie zabieramy tylko przepisujemy!)
Zeszyty z zadaniami proszę składać w czwartek 22 grudnia do biblioteki (otworzę bibliotekę na przerwach, tylko, aby odebrać zeszyty).
W imieniu całej Społeczności Szkolnej składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w tegoroczną akcję „Szlachetna Paczka”.
Dzięki Państwa szlachetności i wielkiemu sercu dwie Rodziny otrzymały pomoc. Udało się zapewnić wszystkie produkty z listy potrzeb!
Prócz artykułów spożywczych i chemii domowej, które przynosiliście Państwo do szkoły, zbiórka pieniężna zamknęła się kwotą 2589,63 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup dwóch ton opału, bony zakupowe do Castoramy, sklepów odzieżowych i AGD.
Państwa postawa przywróciła nadzieję i wiarę w dobroć ludzką tym, którzy dziś znaleźli się w potrzebie. Dzięki Wam dla dwóch Rodzin te święta będą wyjątkowe!
Szczególne podziękowania kieruję dla Pań z Rady Rodziców, które nie szczędziły własnego czasu, sił i środków, aby wszystko skompletować, popakować i dostarczyć do adresatów.
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”
Z wyrazami szacunku:
Jarosław Andrzejczak
Dyrektor Szkoły
.jpg)
więcej zdjęć na facebooku:)
.jpg)
ADWENTOWA BIBLIOTEKA
Od dzisiaj (28 listopada) rusza projekt biblioteki szkolnej. Każdy uczeń może wziąć w nim udział. Wystarczy założyć zeszyt adwentowy i codziennie dokumentować wykonywane zadania (słodyczeniestety we własnym zakresie J). Zadania będą umieszczane tylko na kalendarzu adwentowym znajdującym się
w bibliotece oraz na stronie internetowej szkoły (zakładka biblioteka szkolna – konkursy). Tam również znajdują się szczegóły dotyczące projektu.
Zapraszam
Joanna Prokop (nauczyciel bibliotekarz)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada dzieci z grupy przedszkolnej gościły niecodziennych gości. W odwiedziny do szkoły przyszły i przyjechały misie, żyrafy, myszki i inne kochane przytulaki. Były wspólne zabawy, tańce, opowieści o przyjaźni. Na zakończenie dnia uczniowie wykonali filcowe serduszka dla swoich ukochanych przyjaciół.



25 listopada - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
z tej okazji już od 17 listopada dzieci biorą udział w projekcie:
Mój dzień z Panem Misiem
Pan Miś chce poznać dzieci z kl. „0”,
dlatego codziennie będzie odwiedzał każde dziecko w domu.
Każdego dnia Pani Dorotka wylosuje dziecko, które po lekcjach zabierze Pana Misia do domu. Uczeń w domu narysuje, jak spędził czas z misiem. Następnego dnia przyniesie Pana Misia i swoje dzieło. Prace zostawiamy u Pani Dorotki.
Kiedy Pan Miś odwiedzi wszystkie chętne dzieci wszyscy będą mogli obejrzeć wystawę prac uczniów.
Joanna Prokop (nauczyciel bibliotekarz)
Dorota Kasprzak-Suwaj (wychowawca kl. 0)
Pan Miś odwiedził już Ksawerego, Doriana, a w poniedziałek pojechał do domu Alana. U kogo będzie gościł zobaczymy już wkrótce.
Serdecznie zapraszam wszystkie misie dzieci klasy zero do odwiedzenia nas w piątek 25.11.2016 i spędzenia z nami miłego dnia.
Szkoła w porozumieniu z Radą Rodziców po raz drugi przystąpiła do akcji Szlachetna Paczka. Ogłoszenia zamieszczone są w holu szkoły na tablicy informacyjnej. Prosimy nie przechodzić obojętnie i zaangażować się w miarę możliwości!
W tym roku chcemy wesprzeć dwie rodziny, szczegółowy opis potrzb wybranych rodzin znajduje się w załaczniku:
W tym roku uczniowie klasy V: Amelia Pastor, Daria Handke, Hania Kostecka, Klaudia Kamaj, Daria Handke i Kacper Tora wzięli udział w konkursie "Pokażcie nam swoją małą „Alma Mater” II Edycja".
Organizatorem konkursu jest Fundacja Hotele Polskie Dzieciom.
Spośród 670 prac Komisja Konkursowa przyznała po 6 I, II i III miejsc. Praca naszych uczniów zdobyła III miejsce.
![]()
Serdecznie gratulujemy.
Rodzinne Warsztaty Świąteczne: "/dla kl. 0 i II B/"
1 grudnia 2016
(czwartek)
od godziny 17.00
serdecznie zapraszam naszych uczniów oraz ich rodzinę, przyjaciół lub rodzeństwo na Bożonarodzeniowe warsztaty. W tym roku tematem głównym jest ZIMOWY ANIOŁ wykonany z ciepludkich rękawiczek, skarpetek, zapomnianych sweterków i kocyków. Bardzo proszę o przyniesienie takich "tkaninek". Dzięki temu każdy anioł będzie jedyny i nie powtarzalny. Oczywiście zapewniamy także materiały na miejscu. Będzie też można wykonać inne ozdoby świąteczne. Cena za zajęcia to 7zł . Jest to kwota na zakup innych potrzebnych elementów.
Bardzo proszę o zgłaszanie do 24 listopada kto jest chętny aby przygotować niezbędną ilość rzeczy.
ZAPRASZAM
Dorota Kasprzak-Suwaj
"XI Międzynarodowym konkursie Bóbr Benjamin" - uczniowie z klasy 5 i 6 podczas rozwiązywania zadań. Powodzenia!



Uczniowie z klasy 5 i 6 wzięli udział w szkolnej edycji konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konferencji barskiej do powstania styczniowego - za wolność Waszą i Nasz".
Do II etapu konkursu powiatowego zakwalifikowała się Amelia Pastor z klasy 5 uzyskując wynik 92%. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)
Idea konkursu
Tradycja to jeden z podstawowych fundamentów naszej tożsamości, to nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w naszych rodzinach i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku, w organizacjach społecznych i związkach wyznaniowych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy, począwszy od rodziców i dziadków, dostrzegają je szerokie kręgi nauczycieli, wychowawców i wojskowych, działaczy państwowych i społeczników. Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak mieszkający w Rzeczypospolitej, jak i w diasporze rozsianej po całym świecie.
(źródło: http://www.losyzolnierza.pl/losyzolnierza/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=114)
Laureatem konkursu "Gdy spotkałem Stasia
i Nel..." został Oskar Mulcan z kl.6. Gratulacje!
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Baśnie, naturalnie!" (szczegóły w zakładce biblioteka szkolna - konkursy).
Relację z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
w naszej bibliotece można zobaczyć w galerii zdjęć biblioteki.